Biblia w kategoriach tematycznych...wersety z Biblii na każdą okazję

lista mailingowa
biblia.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

Blog > Komentarze do wpisu

BIBLIA - NIEPOWODZENIE

Zaiste, Bóg nigdy nie porzuca prawego i nie podaje ręki złoczyńcom. Jeszcze napełni śmiechem twoje usta i twoje wargi radosnym okrzykiem. Twoi nieprzyjaciele okryją się hańbą, a namiot bezbożnych zniknie.
Hiob 8,20-22


Sądzić będzie świat sprawiedliwie, Bezstronnie osądzać ludy. Pan stanie się schronieniem uciśnionemu, Schronieniem w czasie niedoli.
Ps. 9,9-10


Pan skałą i twierdzą moją, i wybawieniem moim, Bóg mój opoką moją, na której polegam. Tarczą moją i rogiem zbawienia mego, warownią moją.
Ps. 18,3


Ty bowiem wybawiasz lud ubogi, Lecz oczy wyniosłych poniżasz.
Ps. 18,28


Wy, którzy się boicie Pana, chwalcie go! Wysławiajcie go wszyscy potomkowie Jakuba! Bójcie się go wszyscy potomkowie Izraela! Gdyż nie wzgardził i nie brzydził się nędzą ubogiego Ani nie ukrył przed nim oblicza swego, Lecz gdy wołał do niego, wysłuchał go...
Ps. 22,24-25


A ja rzekłem w niepokoju swoim: Zostałem odtrącony sprzed oczu twoich. Zaiste, wysłuchałeś głosu błagania mego, Kiedy wołałem do ciebie.
Ps. 31,23


Ty jesteś ochroną moją, strzeżesz mnie od ucisku, Otaczasz mnie radością wybawienia. Sela.
Ps. 32,7


Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, A wybawia utrapionych na duchu. Wiele nieszczęść spotyka sprawiedliwego, Ale Pan wyzwala go ze wszystkich.
Ps. 34,19-20


Pan kieruje krokami męża, Wspiera tego, którego droga mu się podoba. Choćby się potknął, nie przewróci się, Gdyż Pan podtrzyma go ręką swoją.
Ps. 37,23-24


Zbawienie sprawiedliwych przychodzi od Pana, On jest ich obroną w czasie niedoli.
Ps. 37,39


Jest mi tak, jakby kruszono mi kości, Gdy mnie lżą wrogowie moi, Mówiąc do mnie co dzień: Gdzież jest Bóg twój? Czemu rozpaczasz, duszo moja, I czemu drżysz we mnie? Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę: On jest zbawieniem moim i Bogiem moim!
Ps. 42,11-12


Chociaż ciało i serce moje zamiera, To jednak Bóg jest opoką serca mego i działem moim na wieki.
Ps. 73,26


Nie dosięgnie cię nic złego I plaga nie zbliży się do namiotu twego, Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.
Ps. 91,10-11


Ci, którzy siali ze łzami, Niech zbierają z radością! Kto wychodzi z płaczem, niosąc ziarno siewne, Będzie wracał z radością, niosąc snopy swoje.
Ps. 126,5-6


Choćby się znalazł w niedoli, Ty mnie zachowasz przy życiu. Przeciwko złości nieprzyjaciół moich wyciągniesz rękę, A prawica twoja wybawi mnie.
Ps. 138,7


Dobry jest Pan, ostoją jest w dniu ucisku; on zna tych, którzy mu ufają, przeprowadza ich przez wezbrane fale. Lecz niszczy swoich przeciwników, a swoich nieprzyjaciół wpędza w mrok.
Na. 1,7-8


To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.
Jan 16,33

Wersety wg kolejności ksiąg w Biblii.
Tłumaczenie – Biblia Warszawska

środa, 27 lutego 2008, zbawieni

Polecane wpisy

  • www.wersety-biblijne.pl

    Dziękuję wszystkim czytelnikom  www.biblia.blox.pl . Mamy tu spore archiwum (150 kategorii tematycznych wersetów).  Teraz stawiam na nową stronę 

  • STABILNOŚĆ

    Schronem pewnym jest Bóg wiekuisty, A tu na dole ramiona wieczne; I przepędził przed tobą wroga, I rzekł: Wytęp! 5 Mojż. 33,27 Niech Pan, Bóg nasz, będzie z n

  • ZBAWICIEL

    A jednak wybawił ich dla imienia swego, Aby okazać moc swoją. Ps. 106,8 i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim, Łuk. 1,47 Przyszedł bowiem Syn Człowi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: maniekt5, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/02/27 20:04:14
Przecież to jest chore, jak można w To wierzyć i oddawac temu swoje życie??!!
-
zbawieni
2008/02/28 09:54:29
Chore jest życie w przekonaniu, że nie ma Boga albo, że nie jest zainteresowany naszym życiem.
-
Gość: moni, *.as13285.net
2012/06/09 02:09:07
Wierze w modlitwy wysluchane, choc czasem trwa to latami. Dziekuje Ci Boze za wszystko dobre,co dajesz mi kazdego dnia. Dziekuje za wszystkie cierpienia jakimi mnie doswiadczyles, bo to jeszcze bardziej zblizylo mnie do Ciebie. Dziekuje za wybawienia z opresji, za to, ze pozwoliles Panu Jezusowi i Najswietszej Panience przyjsc do moich snow. Czuje sie kochana i wyrozniona pomimo tylu smutkow, przez ktore przeszlam w zyciu. Zycze kazdemu katolikowi WYTRWALOSCI w modlitwie i odrazy do wszystkiego co Boga obraza.